Przedsięwzięcie BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM zrealizowane przez OCKK Paweł Smoliński

Przedsięwzięcie

BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

zrealizowane przez OCKK Paweł Smoliński miało charakter ponadregionalny. Zrealizowano ambitne wydarzenia kulturalne, edukacyjne i społeczne w atrakcyjnej dla współczesnego odbiorcy formie.
Wydarzenie zostało zorganizowane w Ostrołęce, w bezpośrednim sąsiedztwie placu manewrowego do nauki jazdy. Podczas przedsięwzięcia zostały przeprowadzone pokazy realizowane przez policjantów oraz ratowników. Zostały również przedstawione bezpieczne zasady panujące w ruchu drogowym.
Uczestnicy mogli skorzystać z placu manewrowego do nauki bezpiecznej jazdy i zachowania na drodze w celu sprawdzenia swojej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych.
Zebrani korzystali z auta wyposażonego w troleje, dzięki czemu uczyli się jeździć w kontrolowanym poślizgu. Mogli również doszkolić się w jeździe autem osobowym, ciężarowym lub motocyklem. Uczestnicy korzystali również z gogli w których czuli się i widzieli jak pod wpływem alkoholu.
Wszystkie te działania można było wykonywać pod nadzorem instruktorów nauki jazdy, ekspertów oraz policjantów.
Dla wszystkich zgromadzonych były serwowane dania z grilla, napoje oraz smaczne, kurpiowskie, słodkie wypieki. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna
Wydarzenie wspierali wolontariusze, którzy zorganizowali na placu manewrowym konkursy dla uczestników. Wszystkie osoby, które aktywnie uczestniczyły w zabawach oraz w szkole bezpiecznej jazdy otrzymali kubki promocyjne z marką Mazowsze.
Celem przedsięwzięcia było wyrobienie nawyków bezpiecznej aktywności w ruchu drogowym przez dorosłych.
Była to doskonała okazja do promowania marki Mazowsza jako jednego z najważniejszych patronów bezpieczeństwa.
Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego
@Mazowsze.serce.Polski